KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM)

KSÜ Fakülte ve Yüksekokul Son Sınıf Öğrencilerine Kariyer Konferansları Verildi-26.12.2018

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) fakülte ve yüksekokul son sınıf öğrencileri için düzenlenen Kariyer Konferansları tamamlandı.

Son sınıf öğrencilerini kapsayan kariyer konferanslarının başarılı bir şekilde tamamlandığını belirten üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, gerçekleştirilen konferanslara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Kariyer, ulaşılabilecek en uç noktayı hedefleyen, çalışma yaşamı boyunca kişinin kendisini sürekli geliştirdiği bir yolculuğu ifade etmektedir. Hedeflerimize ulaşabilmemiz açısından sevdiğimiz bir işi yapmamız önemlidir. Sevdiğimiz bir işi yaptığımızda, yorulmak nedir bilmeyiz ve hayatımız boyunca hobimizi yapmış oluruz.” diyen Rektör Can, “Hepimiz bir anlamda merdivenin basamaklarını tırmanmaya çalışırız. Ancak merdivenin son basamağını çıkıp, geriye bir baktığımızda, merdiveni yanlış yere dayadığımızı ve aslında çıkmak istediğimiz yerin orası olmadığını görmek, her halde hiçbirimizin istemediği bir sonuç olacaktır.  Kariyer yönetimi, kariyerimizle ilgili problemler ortaya çıktıktan sonra onu çözmeye çalışmak yerine, problemleri daha ortaya çıkmadan engellemeyi hedeflemektedir.” ifadelerini kullandı.

KSÜ Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) tarafından üniversitemiz fakülte ve yüksekokul son sınıf öğrencilerine aşağıda belirtilen konferans sunumları gerçekleştirilmiştir.

Bu konferanslarda, alanda akademik araştırma ve çalışmalar yapan öğretim üyelerimiz “Kariyer Yönetimi” konusunda öğrencilerimize bilgi aktarımında bulunurken, fakülte dekanlarımız ve yüksekokul müdürlerimiz ise kendi fakülte ve yüksekokul öğrencileri için “Kariyer Önerileri” sunumları gerçekleştirdiler.